Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wymiana sprzęgła i dwumasa na zamach G60 i sprzęgło AGR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sorry za odgrzanie kotleta ale mechanik mnie dzisiaj trochę zagiął :shock:
    Podczas rozmowy o wymianie na JM, wspomniałem że chcę pójść z mocą trochę(jeszcze nie wiem ile).
    On na to mi powiedział że skoro chce dołożyć parę kopytek to nie powinienem zakładać JM tylko DM bo inaczej skrzynia w dupę dostanie i coś w niej poleci(nie jestem pewien ale chyba mówił o synchronizatorach, ale palca nie dam).
    Przeczytałem cały wątek i znalazłem tylko jedną wypowiedź, że poleciała skrzynia po 3,5r. ale nie mała łatwego życia.
    I teraz sedno tych moich wypocin :P
    Czy ten mechanik ma racje co do podnoszenia mocy i montażu JM lub DM czy pieprzył farmazony? Z tego co piszcie to jak ktoś wspomina o podnoszeniu mocy to doradzacie JM.
    Jak by ktoś na ten temat jakiś mały wykładzik/wywodzi zrobił to byłbym wdzięczny
    Michał
    Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
    Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

    Komentarz


    • Bzdury!

      Zakładaj jednomas i nie słuchaj pseudo mechaników.

      Ja O1 na jednomasie zrobiłem prawie 700 kkm i żadnych problemów nie miałem ze skrzynią czy czymkolwiek związanym z przeniesieniem napędu. Dodatkowo, sprzęgło na jednomasie jest precyzyjniejsze i dużo przyjemniej się jeździ.

      Komentarz


      • W sumie trudno się dziwić, że mechanicy nie lubią jednomasów. Nie psują się więc traci się potencjalnego, dobrego klienta na zakup i wymianę dwumasu ;-)
        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

        Komentarz


        • Zamieszczone przez samtech84
          zrobiłem prawie 700 kkm
          Na taksie robisz Tak na sero to czytalem ze jednomas jest nie do zdarcia ale nie myslalem ze jest w stanie przezyc samochod. Tak wiec chyba u mnie temat przesadzony.

          Zamieszczone przez looker
          zakup i wymianę dwumasu
          Teoretycznie tak ale ten mechanik odrazu mi powiedzila ze jak chce to moge z czesciami przyjechac i on mi to zalozy chyba ze chce to on moze tez czesci zalatwic.
          Michał
          Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
          Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

          Komentarz


          • Jasna sprawa, że może ci założyć Twoje graty. Łaski nie robi. Ale mimo to stara się delikatnie Cię jakby zniechęcić do tej koncepcji...;-)
            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

            Komentarz


            • Zamieszczone przez looker
              zniechęcić do tej koncepcji...;-)
              Tylko w moim przypadku jest raczej po przegranej stronie :P
              Ogolnie to jak sie upre to jest pozamiatane :twisted:
              Inny przyklad 4tech i krzynol probowali mnie przekonac ze montaz xenonow to w ch.. do robota ale ja sie za bardzo napalilem i klocek po klocku sie pojawia :diabelski_usmiech Sorry za maly OT
              Michał
              Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
              Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

              Komentarz


              • A co złego w montażu xenonów w OI ? Sam to zrobiłem i była mega frajda :-)
                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                Komentarz


                • Zamieszczone przez looker
                  A co złego w montażu xenonów w OI ? Sam to zrobiłem i była mega frajda :-)
                  Ale przy zakladaniu czy po zalozeniu? Oni mowili ze od zarypania roboty przy tym. Ciagniecie kabli i takie tam.
                  Michał
                  Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                  Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                  Komentarz


                  • Po założeniu. Ale sam montaż też całkiem spoko. Oczywiście olałem samopoziomowanie i zostało "z palca". Z przeróbką silniczków trochę zabawy było ale ogólnie - warto ;-)
                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                    Komentarz


                    • no to ja mam zamiar samopoziomowanie wstawic.
                      Michał
                      Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                      Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                      Komentarz


                      • Przez chwilę też miałem... ;-)
                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez looker
                          Przez chwilę też miałem... ;-)
                          Tylko że w moim przypadku to już się chyba nikt na tyle mocny, żeby mnie od tego odciągnąć, się nie znajdzie :diabelski_usmiech
                          Ale nam się OT zrobił :twisted:
                          Może te tematy leżą blisko siebie w aucie ale jeden świeci a drugi się kręci :diabelski_usmiech
                          Teraz wracając do tematu. Możecie ocenić?
                          1
                          2
                          3
                          4
                          5
                          6


                          a to chyba w formie żartu :szeroki_usmiech
                          Nie wysyłam paczek za granicę
                          MOŻLIWOŚĆ DOSTAWY W KAŻDE MIEJSCE NA TERENIE UKRAINY.
                          Nazwa firmy też świetna :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech
                          Michał
                          Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                          Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                          Komentarz


                          • Bierz najtańsze. Potem ocenisz czy trzeba je dać do "zabielenia".
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz


                            • Edit
                              Biorę od gościa ze skoda club.


                              Michał
                              Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                              Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez cbool10
                                Inny przyklad 4tech i krzynol probowali mnie przekonac ze montaz xenonow to w ch.. do robota
                                Chyba nie pamiętasz całej rozmowy, a na pewno nie przytaczasz jej tutaj :wink:
                                Chodziło o pełne zrobienie od zera samopoziomowania, gdzie cholernie ciężko jest dostać tylny czujnik i trzeba go przyspawać do belki i takie tam...
                                A że zrobić można, no pewnie że można, tylko czasem się to po prostu nie kalkuluje

                                Ale to nie o tym temat :roll:
                                O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                Komentarz


                                • cbool10, 1 podstawowa i zasadnicza uwaga: śruby kup nowe, najlepiej w ASO. Drogie nie są, a masz pewność, że się nie posypią.
                                  Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                  @ by Tune-up Gdańsk
                                  TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                  Antek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Tony065
                                    cbool10, 1 podstawowa i zasadnicza uwaga: śruby kup nowe, najlepiej w ASO. Drogie nie są, a masz pewność, że się nie posypią.
                                    Sruby sa nowe o zreszta widac na 3 zdjeciu(maja jeszcze ten niebieski syf na gwincie)
                                    Michał
                                    Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                                    Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez cbool10
                                      Zamieszczone przez Tony065
                                      cbool10, 1 podstawowa i zasadnicza uwaga: śruby kup nowe, najlepiej w ASO. Drogie nie są, a masz pewność, że się nie posypią.
                                      Sruby sa nowe o zreszta widac na 3 zdjeciu(maja jeszcze ten niebieski syf na gwincie)
                                      OK, nie syf, tylko klej aby lepiej trzymało. Zakładaj i śmigaj
                                      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                      @ by Tune-up Gdańsk
                                      TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                      Antek

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Tomy065
                                        OK, nie syf, tylko klej aby lepiej trzymało.
                                        Oj tam Oj tam. Syf czy klej i tak to samo zadanie :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech
                                        Zamieszczone przez Tomy065
                                        Zakładaj i śmigaj
                                        To prawdopodobnie w sobote bo w srode sprzeglo ma do mnie dotrzec :food :slinka
                                        Michał
                                        Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas
                                        Potrzebujesz alarmu w domu/biurze? Pisz PW

                                        Komentarz


                                        • Witam

                                          Zmieniłem na zestaw sztywnego koła
                                          Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
                                          śruby używane ze szrotu ponieważ nie mogłem nigdzie znaleźć nowych mimo podawania nr katalogowego.
                                          Zestaw sprzęgła i docisku identyczny jaki proponujecie ale firmy LUK. Po założeniu wszystko działa pięknie, auto jakby bardziej dynamiczne na jałowym trochę stuka, ale nie jakoś tragicznie, podczas zmiany biegów na wyższych obrotach biegi trochę wchodzą ciężej czyli nie jak w masło.

                                          Problem mój zaczyna się podczas redukcji biegu lub wolnego puszczania sprzęgła (problem występuje nie zawsze) hałas w postaci "jęczenia". Co może być jego przyczyną - wadliwe łożysko??nie chcę strzelać proszę mądrych o radę.

                                          pozdrawiam i dziękuje z góry
                                          Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.

                                          Komentarz


                                          • wokial, kolego bez ściemy. Każde ASO dysponuje tymi śrubami. Przy poprawnym montażu nie ma opcji aby coś stukało, jęczało i biegi wchodziły ciężko. Czy zestaw sprzęgła zamontowałeś nowy czy z odzysku :?:
                                            Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                            @ by Tune-up Gdańsk
                                            TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                            Antek

                                            Komentarz


                                            • Zestaw sprzęgła nowy - jęczy lekko nawet gdy zmieniam biegi na niskich obrotach. Na wysokich tzn od 2,5tys jest ok przy redukcjach jak dodam gazu to także jęku nie ma lub jest mniejszy. Natrafiłem gdzieś na forum iż jakiś użytkownik zamontował koło zamachowe i miał podobny problem a po zmianie programu i dołożeniu z 40 kucy dziwny dźwięk miną, ale nie jestem pewien czy to w moim przypadku się sprawdzi.

                                              Montował mi to mechanik, który parę razy to już robił i jest dość dokładny. Poza tym to tak samo się robi jak normalną wymianę sprzęgła, przynajmniej mi się tak wydaje. Mimo to i tak uważam iż opłaca się wymienić na jednomas. Co do śrub to tak niestety trafiłem iż śrubki były by za parę dni a ja potrzebowałem na zaraz.
                                              Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.

                                              Komentarz


                                              • No cóż, wychodzi na to że musisz zrobić program , bo jazda TDI bez wirusa to zło :twisted:
                                                Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                @ by Tune-up Gdańsk
                                                TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                Antek

                                                Komentarz


                                                • Panowie to jak to jest z tym zestawem od vr6.?
                                                  z lektury różnych forum wyczytałem że zestaw g60/vr6 z intercarsu różni się tylko tarczą, docisk mamy taki sam, oczywiście sachs, natomiast zestaw sachs vr6 do sharana silnik AAA, docisk jest inny podobno mocniejszy i rzeczywiście udało mi się na alledrogo znaleźć taki zestaw i jest inny niż ten vr6 z carsu i nie tylko.
                                                  Link
                                                  dla porównania poniżej zestaw vr6 golf
                                                  Link

                                                  Komentarz


                                                  • Tomasz76, a ile to kolega zamierza mieć tyć Njutonów pod maską, że chce pchać VR6 :?: wg ostatnich projektów G60 styka do ok. 400 i nie słychać sprężyn na biegu jałowym.
                                                    Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                                    @ by Tune-up Gdańsk
                                                    TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                                    Antek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X